TESİSLERİMİZ

MODERN TEKNOLOJİYE SAHİP ENTEGRE TESİS


Poyraz Poyraz Fındık Entegre A.Ş.'nin ana üretim tesisleri ve merkez ofisi Ordu'da 17.500 m²'si kapalı olmak üzere toplam 37.000 m² alan üzerinde kurulmuştur. Tesisimiz son teknolojiyle donatılmış, 5.200 m²'si kapalı alan üzerinde kurulu entegre üretim ve 3.700 m² kapalı alana kurulu olan kırma ünitelerinden oluşmaktadır. Ayrıca ek olarak kırma ünitesinde 1.800 m² ve entegre üretim tesisinde ise 5.000 m² depo alanları bulunmaktadır.

ÜRETİM KAPASİTEMİZ


Kırma tesisimiz 24.000 ton/yıl iç fındık üretme kapasitesine sahip olup işlenmiş fındık üretiminin gerçekleştiği entegre fabrikamız ise 36.000 ton/yıl işlenmiş fındık ve 16.000 ton/yıl natürel fındık olmak üzere toplam 52.300 ton/yıl işlenmiş fındık üretme kapasitesine sahiptir.

AVRUPA VE TSE STANDARTLARI


Modern elektronik seçme ekipmanları ve makineleriyle donatılmış tesislerimizde, GMP ve HACCP prensiplerine uygun olarak tamamen hijyenik ortamda Avrupa ve TSE Standartları'na, müşteri spesifikasyonlarına göre natürel, kavrulmuş, beyazlatılmış, kıyılmış, dilimlenmiş fındık, fındık unu ve fındık püresi üretilmektedir. Bütün ürünlerimiz otomatik dolum makineleri vasıtasıyla ambalajlanmaktadır.

ÜRETİM HATLARIMIZ


Her geçen gün iyileştirme ve geliştirilme çalışmaları devam eden modern teknolojiye sahip entegre tesisimizde 6 ton/saat kapasiteli kavurma makineleri, çeşitli boyutlarda fındık üretimi yapabilen kıyılmış fındık hattı, dilimlenmiş fındık hattı, fındık unu hattı ve fındık püresi hattı, elektronik lazer seçiciler, sortex seçici, elekler, metal dedektörler bulunmakta olup yüksek bir verimlilik ve büyük bir titizlikle iç fındık ve işlenmiş fındık üretimi gerçekleştirilmektedir.