İhracat Şampiyonu Poyraz Poyraz Fındık Ent. A.Ş. Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Plaketle Ödüllendirildi.

Fındıkta istikrarlı büyümesini sürdüren Poyraz Poyraz Fındık Ent. A.Ş. 2009  ve 2008 yılında en fazla  ihracat yapan kurumlar arasında birinci sırada ve yine  Türkiye’de ilk 500 büyük sanayi kuruluÅŸları sıralamasına giren firmalar arasında Ordu’da birinci sırada yer alarak plaketle onurlandırıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliÄŸi BaÅŸkanı Rıfat HisarcıklıoÄŸlu Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen vergi, ihracat rekortmenleri ödül törenine katıldı.

HisarcıklıoÄŸlu Türk özel sektörü olarak Türkiye’yi son olarak 8.9 büyüttüklerini ve 30 yıl içinde ülkemizin geliÅŸmiÅŸ ülkeler arasında ilk 16 içine girdiÄŸini belirterek iÅŸadamlarına övgüler yaÄŸdırdı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün ise yaptığı konuÅŸmasında Ordu’da son dönemlerde yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.Vali Düzgün özellikle turizm alanında Ordu’nun ataÄŸa kalktığını, birçok bölgede turizm amaçlı yatırımların yavaÅŸ yavaÅŸ hayata geçirildiÄŸini kaydetti.

KonuÅŸmaların ardından HisarcıklıoÄŸlu tarafından Ordu’da 2008-2009 mali yıllarına ait vergi ve ihracat bazında plaket almaya hak kazanan iÅŸ adamlarına plaketlerini takdim etti

Ordu Güncel – 12.05.2011


< Geri